Юве превзе „Олимпико“, миг гениалност от Дибала

Ювентус победи Лацио. Това вече е една обичайна фраза за 2015-та година. “Бианконерите” минаха като на парад през “Олимпико”, печелейки с 2:0 и вече плътно дишат във врата на съперниците си в челото на класирането на Серия А. Пета поредна победа за шампионите и едно отлично начало на месеца на празниците.

Силни начални минути на отбора на Алегри, които доведоха до сериозна грешка в защита на лациалите след атака отляво на Юве, довела до автогол на Сантиаго Джентилети още в 7-мата минута на мача. След това всичко вървеше в нормален ход, по няколко разменени атаки и в двете посоки. Играта се развиваше основно в центъра на терена, а 3-ма играчи на Лацио бяха санкционанирани от Лука Банти с жълти картони за груби прояви.

Така дойде 32-рата минута на мача. Това беше момент, който едва ли някой от нас ще забрави лесно. Марио Манджукич се завъртя отлично между няколко защитника пред наказателното поле на Лацио, след което подаде на Пауло Дибала и оттук щафетата пое аржентинецът. Дибала овладя топката с десния крак, повдигна си я технично на левия и я изстреля от въздуха към Маркети, като кълбото безмилостно спря в долния десен ъгъл на вратаря, който направи всичко както трябваше, но този удар просто нямаше как да бъде спасен. Един миг на гениалност от младия Паулито, една наслада за окото и едно намигване в бъдещето – колко е добър този едва 22-годишен футболист и има ли граници пред него?!

След втория гол на Юве, мачът сякаш приключи. Алегри дръпна компактно отбора назад и не остави шанс на Лацио за нищо повече от няколко далечни удара, които Буфон спаси без проблеми.

С тази си победа Юве събра 27 точки, колкото има и Рома, и е само на 4 от първото място в класирането, като всичките конкуренти на торинския гранд имат мачове през уикенда. Играчите на Алегри имат 3 дни на разположение преди важния мач от Шампионската Лига срещу Севиля, в който целта е подсигуряването на първото място в нашата група.