Буфон на 4 минути от абсолютния рекорд

Като три-минутен боксов рунд Джанлуиджи Буфон ще трябва да отблъсква всички удари в неговата посока срещу градските съперници Торино, за да може да изравни рекорда за най-много минути без допуснат гол. За да изравни рекорда от 929 минути на Себастиано Роси, Буфон не трябва да допуска 3 минути гол, а за да се превърне в абсолютен рекордьор ще трябва да опази мрежата си суха 4 минути.

Ако погледнем в исторически план сблъсъците между двата отбора, то трябва да се върнем близо 50 години назад, когато за последно играч на „биковете“ е поразил вратата на Ювентус в първите 4 минути. Това се случва на 22 октомври 1967 година, когато Нестор Комбин поразява целта още в третата минута при разгромната победа на Торино с 4:0.

Друг успокояващ факт е, че последният играч отбелязал гол в първите три минути за момчетата на Джампиеро Вентура беше Данило Д’Амбразио, който сега е в Интер, срещу Болоня на 22 септември 2013 година. Чиро Имобиле имаше възможността да промени това, но голът му миналата седмица бе в четвъртата минута.

Буфон и защитниците пред него трябва много да внимават и да избегнат всякакви нарушения. Припомняме, че Иличич от Фиорентина отбеляза още в третата минута от дузпа по-рано през сезона.

В 582 мача в Серия А Буфон е допускал само 9 пъти гол толкова рано, 6 от които като вратар на Ювентус.

Играчите на Торино със сигурност ще са много доволни да провалят рекорда на Джиджи Буфон, но както каза Масимилиано Алегри: „Нека първо счупи рекорда и тогава ще празнуваме.“