Дибала блести, Юве с трудна, но сладка победа

Италианският шампион Ювентус продължи с добрите си изяви и записа четвърта поредна победа в Серия А. „Старата госпожа“ се наложи над коравия тим на Удинезе и постигна трудна победа с 2:1 на „Ювентус стейдиъм“. През първото полувреме домакините започнаха в схема 4-4-2, но играта никак не спореше и след груба грешка на Ернанес гостите от Удинезе поведоха с 1:0 след гол на Якуб Янкто. „Бианконерите“ реагираха като ужилени и само 13 минути по-късно Пауло Дибала изравни след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. Така завърши и първата част.

Второто полувреме започна с натиск на Ювентус и в 51-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа след нарушение срещу Алекс Сандро. Пауло Дибала бе точен, с което даде предимство на „бианконерите“. Това бе негов трети гол в шампионата в последните две срещи. До края на мача и двата отбора имаха възможност да отбележат гол, но резултата остана непроменен.

С победата Юве се утвърди на първото място с 21 точки с аванс от 5 точки пред втория в класирането Рома.