Удинезе и Ювентус поделиха точките на „Дачия арена“

Отборите на Удинезе и Ювентус завършиха при резултат 1:1 в мач от 27-ия кръг на Серия „А“. След 22 победи и 4 загуби грандът от Торино записа първото си равенство в шампионата. Домакините от Удине поведоха с гол на Дуван Сапата, който бе точен в 37-ата минута. Малко преди гола „бианконерите“ имаха основателни претенции за дузпа, която не бе отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на домакините. През второто полувреме играчите на Макс Алегри увеличиха оборотите и в 60-ата минута Леонардо Бонучи изравни след удар с глава. До края на мача не се стигна до опасни голови положение и така срещата завърши без победител. Въпреки че не успя да победи днес, Ювентус увеличи преднината си на върха на 8 точки след загубата на Рома от Наполи в събота следобед.