Ювентус победи Порто и се класира за 1/4-финалите

Ювентус е на четвъртфинал в Шампионската лига след победа над Порто

Ювентус победи Порто с 1:0 в мач реванш от 1/8-финалите в Шампионската лига. Единственият гол в мача вкара Пауло Дибала от дузпа в 41-ата минута. “Старата госпожа” спечелиха с 2:0 първата среща на “До Драгао” и имаха комфортна преднина преди днешния мач.

Старши треньорът на „бианконерите“ Макс Алегри започна със следната единадесеторка – Буфон, Дани Алвеш, Бенатия, Бонучи, Алекс Сандро, Маркизио, Кедира, Куадрадо, Дибала, Манджукич и Игуаин. Срещата започна равностойно като постепенно играчите на Порто организираха няколко атаки и владееха по-често топката. Футболистите в бяло-черно обаче успяха да изравнят играта и на свой ред създадоха 1-2 по-опасни атаки. Така се стигна до 40-ата минута, когато след едно центриране от корнер в наказателното поле на гостите последва удар от близо на Игуаин, който беше избит с ръце от защитника на Порто Максимилиано Перейра. Съдията отсъди дузпа за Ювентус и директен червен картон за играча.

Играта с ръка на Перейра

Зад топката застана Пауло Дибала, който успя да открие резултата. Така завърши и първата част.

В началото на второто полувреме Макс Алегри замени Куадрадо с Пяца, а малко по-късно и Бенатия с Бардзали. С човек повече на терена и с комфортна преднина „бианконерите“ владееха инициативата и не оставиха празни пространства за нападателите на Порто. При една от тях обаче играч на Порто се откъсна сам срещу Буфон, но удара му мина в страни от гредата. Гонсало Игуаин имаше възможност да удвои преднината, но не успя да реализира. В 78-ата минута Алегри реши да извади голмайстора Дибала, като го замени с Томас Ринкон. До края на двубоя не се случи нищо интересно и Ювентус заслужено успя да победи португалците за втори път.

Така Ювентус се класира за следващия етап на най-комерсиалния футболен турнир и ще чака жребия. Нека припомним, че там са вече отборите на Байерн Мюнхен, Борусия Дортмунд, Барселона и Реал Мадрид.