Ювентус загуби първи точки и отстъпи върха на Наполи

Аталанта-Ювентус - 2:2

Отборите на Аталанта и Ювентус завършиха наравно 2:2 в мач от 7-ия кръг на Серия А. Гостите от Торино започнаха много силно двубоя и поведоха с 0:2 до 24-ата минута след голове на Бернардески и Игуаин. Малко след това защитникът на Аталанта Матия Калдара върна един гол и така двата отбора се оттеглиха на почивката. През втората част гол на Марио Манджукич бе отменен, заради нарушение на Щефан Лихтщайнер преди това. Десет минути по-късно домакините изравниха след гол на Кристанте. Драмата беше пълна в края на мача, когато съдията отсъди несъществуваща дузпа за Ювентус, която Дибала не успя да реализира. Така „бианконерите“ загубиха първи две точки през новия сезон, отстъпвайки първото място на Наполи, които вече са едноличен лидер.

В следващия кръг Ювентус приема отбора на Лацио на „Алианц стейдиъм“. Мачът ще се играе на 14-и октомври.