Джиджи Буфон на 43 минути от ново лично постижение

Буфон в мача срещу СПАЛ

Буфон все по-близо до нов рекорд

Капитанът на Ювентус Джанлуиджи Буфон е на 43 минути от ново върхово постижение. Вратарят е много близо до това да подобри собственото си постижение за най-много поредни минути без допуснат гол в италианското първенство. През 2018 година „бианконерите“ все още не са допуснали гол. Последното отбелязано попадение в мрежата на „Старата госпожа“ бе на 30 декември 2017 година при победата на Верона с 3:1. Тогава, обаче, на вратата беше Войчех Шнесни.

Буфон не е допускал гол в 10 последователни срещи, достигайки до 931 минути и по този начин изпревари Себастиано Роси за втори път. Бившият страж на Милан не допусна гол в продължение на 929 минути в през сезон 1993-94 година.

Настоящият рекорд на Буфон от 973 минути датира от сезон 2015-16. Тогава неговата серия приключи с гола на Андреа Белоти в „Derby della Mole“.

Следващият мач на Ювентус ще бъде на 31 март срещу Милан и тогава Джиджи ще се опита да подобри постижението си.