Наполи си върна на Юве и заслужено спечели с 1:0

Ювентус - Наполи - 0:1

Отборът на Наполи победи Ювентус с 1:0 като гост и направи интригата в първенството още по-голяма. Неаполитанците заслужено победиха и си върнаха за загубата през есента.

Първото полувреме беше сравнително равностойно. Още в началото на двубоя Алегри беше принуден да направи рокада в защитния вал на домакините след контузията на Джорджо Киелини. Опитният бранител беше заменен от Щефан Лихтщайнер. Малко след това Миралем Пянич имаше възможност да открие резултата от пряк свободен удар. Вратарят на Наполи Пепе Рейна не мръдна от вратата, но топката срещна гредата след рикошет в Кайехон. В края на полувремето гол на Инсинье беше правилно отменен от съдията поради засада. Така първата част завърши без отбелязан гол.

Второто полувреме на мача започна без звездата на домакините Пауло Дибала. Аржентинецът не беше в най-добрата си спортна форма и бе заменен от Хуан Куадрадо. Въпреки това генерална промяна в състава на „бианконерите“ не настъпи. Наполи беше отборът, който задържаше повече топката.  Марио Манджукич също се появи на терена на мястото на Дъглас Коща.

В 72-ата минута Хосе Кайехон беше много близо до гола, но ударът му от воле беше париран от легендарния Джиджи Буфон.

В 89-ата минута защитникът на гостите Кулибали надскочи всички в наказателното поле и разстреля Буфон след хубав удар с глава. До края на мача не се стигна до опасни положения и резултатът остана непроменен.

„Старата госпожа“ продължава да води в класирането, но вече с аванс от само една точка.

Следващата седмица за състава на Юве предстои пореден тежък мач. Възпитаниците на Макс Алегри ще гостуват на „Сан Сиро“ срещу отбора на интер. Наполи, от своя страна, ще гостуват на Фиорентина ден след мача на „бианконерите“.