Хегемонията на Ювентус продължава със седмо поредно Скудето

Ювентус триумфира със седмо поредно скудето

Ювентус не победи Рома, но спечели титлата в Италия

Отборите на Рома и Ювентус завършиха 0:0 в дербито от предпоследния кръг на Серия А. По този начин „бианконерите“ си гарантираха титлата за седми пореден път в Италия. Преди този кръг шампионът Ювентус се нуждаеше от само една точка, за да бъде коронясан за шампион. Така Ювентус завоюва четвърти пореден златен дубъл в Италия – титла и купа на страната. Нито един отбор от топ 5 на най-силните първенства в Европа не е успявал да направи такова постижение. Освен това, Ювентус е първият клуб в Италия със седем поредни титли. По този начин Макс Алегри записа името си със златни букви в славната история на Ювентус.

Рома, от своя страна, сe класираха за Шампионската лига след загубата на Интер предния ден от Сасуоло. Мачът в Рим няма да се запомни с нищо интересно, освен червения картон на Раджа Наинголан. Белгиецът беше изгонен през втората част след като получи два жълти картона в рамките на пет минути. Въпреки че гостите от Торино играха близо 22 минути с човек повече, те не успяха да реализират попадение.