Ювентус победи Примаверата с 5:0 във Вилар Пероза

Вчера се проведе традиционният приятелски мач между Ювентус и Примаверата на клуба преди началото на сезона. Двубоят по традиция, започнала от 1955г, се изигра в малкото градче край Торино Вилар Пероза. Както всяка година отборът и всички ръководители бяха поканени преди мача в имението на семейство Аниели намиращо се в града. Макар в продажба да бяха пуснати 5000 билета, във Вилар Пероза се бяха стекли близо 15 000 зрители, за да зърнат новите попълнения на клуба.

Масимилиано Алегри беше избрал ултра нападателен стартов състав – Шчезни, Алекс Сандро, Киелини, Бонучи, Куадрадо, Джан, Бентанкур, Дъглас Коща, Дибала, Бенардески, Роналдо. Джорджо Киелини изведе съотборниците си с капитанската лента, а своя дебют за торинския гранд направи Кристиано Роналдо. Португалецът реализира първото попадение в мача в осмата минута след като бе изведен сам срещу Леонардо Лориа с дълъг диагонален пас от Бернардески. Второто попадение падна в 18-aта минута след автогол на Рикардо Капелини. Младият бранител се опита да предотврати второ попадение на Роналдо, но прати топката директно в собствената си врата. До края на първото полувреме резултата набъбна до 4:0 след два гола на Пауло Дибала. На полувремето бяха направени редица смени, а с капитанската лента заигра Клаудио Маркизио. Именно той реализира и петото попадение в мача в 54-ата минута. В 72-ата минута традиционното нахлуване на феновете на терена прекрати двубоя при краен резултат 5:0.