Алегри: „Голяма крачка напред в шампионата“

Масимилиано Алегри заяви, че е бил убеден, че Ювентус ще изнесе добър мач срещу Милан. „Бианконерите“ спечелиха дербито с 2:0 като треньора сподели мненито си за мача и защо е оставил Бонучи на резервната скамейка.

Загубата от Манчестър Юнайтед ни се отрази добре като тази вечер отбора реагира подобаващо. Бяхме леко шокирани от резултата в сряда, но момчетата тръгнаха в атака от първия съдийски сигнал. Направихме дузпа след контраатака, когато беше единствената ситуация, при която Алекс Сандро и Матюиди заедно се бяха впуснали в атака, но Шчесни се справи блестящо и спаси. Този мач е голяма крачка напред в шампионата, защото отворихме преднина от девет точки пред Интер и сме все още с шест пред Наполи.

През първото полувреме можеше да сме по-организирани в притежанието на топката. През второто се справихме по-добре и бяхме безкомпромисни в защита. Трябва да отправяме повече удари извън наказателното поле. По този начин ще поставим другия отбор под по-голямо напрежение. Когато играем с Дибала, Манджукич и Роналдо сме по-малко подредени в атака, но това създава повече главоболия на противника.

С този ръст на играчите имаме повече успех при центрирания и прехвърлящи пасове напред. Разполагаме с футболисти, които са по-добри атакувайки далечната греда, от колкото близката. Това е нещо, което използвахме добре днес. По-рано през сезона изпълнявахме центриранията по-ниско.

Бонучи имаше нужда от почивка и затова беше на пейката. Насъбраха му се много игрови минути.