Сари: „Червеният картон промени всичко“

Сари: „Бентанкур ще мине тестове в неделя. Изглежда, че има нараняване на предната кръстна връзка на коляното.“

Снощи Ювентус загуби първи мач от началото на сезона във всички турнири. Това стана при гостуването на Лацио като лациалите постигнаха успех с 3:1. До този момент Ювентус беше единственият отбор в топ 5 първенставата в Европа без загуба. След мача Мауруцио Сари сподели, че не е притеснен от загубата и че червения картон на Куадрадо е променил всичко в мача.

Мисля, че изиграхме много добро първо полувреме. За съжаление обаче допуснахме гол точно преди почивката. Второто полувреме беше доминирано от инциденти, повечето, от които бяха в наша вреда. Когато бяхме 11 на 11 на терена се справихме добре.

Хуан Куадрадо получи директен червен картон в 69-ата минута при резултат 1:1. Той беше последен в отбрана и препъна изскочили зад гърба на защитата Мануел Лацари. Първоначално реферът показа само жълт картон, но след преглед на повторение след намеса на ВАР, промени решението си. След това Лацио отбелязаха още два гола като резултата може да е още по-сериозен, но Счезни спаси дузпа изпълнена от Имобиле.

Не си изпълнихме задълженията на терена, защото някои играчи бяха на грешни позиции. Това беше плод на разсейване, за което си платихме.

Не съм напълно съгласен, че това беше чиста голова позицията, защото топката отиваше встрани към тъча. Мисля си, че правилното решение беше да се покаже жълт картон, защото червения ми се стори малко сурово наказание, но това не отменя факта, че това е извън наш контрол и че направихме грешка, която създаде тази ситуация изначално.

Бентанкур напусна принудително терена през първото полувреме след неприятен удар в коляното. По този начин той става поредния халф на Ювентус със здравословни проблеми. Преди тази случка той се отчете с асистенция за откриващия гол на Роналдо.

Бентанкур ще мине тестове в неделя. Изглежда, че има нараняване на предната кръстна връзка на коляното. Ще видим колко е сериозно. В момента той е решаващ играч за нас, така че ние усетихме сериозно липсата му след неговата смяна.

Сами Кедира ще е извън игра за три месеца, така че трябва да измислим някакво решение през следващите седмици кой би могъл да ги замести. Бернардески и Рамзи може би са варианти за тяхната позиция.

В крайна сметка Маурицио Сари не изрази притеснение от първата загуба на Ювентус през сезона.

Не видях много грешки през първата част. Подавахме си топката добре и имахме възможност да поведем с 2:0 след удара на Роналдо с глава. Може би реагирахме малко мудно при корнера, след който се стигна до изравнителния гол. През втората част, когато мача изглеждаше равностоен, червеният картон промени всичко. Загубихме двубоя, но, ако трябва да съм честен, видях подобрение в отбора.