Пирло дебютира начело на Юве с 5:0 срещу Новара в контрола /видео/

Новият страши треньор на Ювентус Андреа Пирло започна с победа с 5:0 над Новара в контрола. Спарингът е единственият за тима преди началото на сезона следващата седмица срещу Сампдория.

В 20-та минута след хубава многоходова комбинация Кулушевски подаде към Роналдо и той откри резултата.

В 56-та минута страхотно подаване на Дъглас Коща беше превърнато в гол от Аарън Рамзи.

Десет минути по-късно Марко Пяца стреля ударът му беше блокиран, но топката се върна при него и той реализира за 3:0.

В добавеното време Маноло Портанова реализира две поредни попадения и оформи крайното 5:0.

„Доволен съм, имахме само два дни за подготовка след като националите се завърнаха от мачовете в Лигата на нациите. Имаме една седмица да се подготвим и се надявам на успешен старт в Серия А“, заяви Андреа Пирло след неофициалния си дебют.

Ювентус приема Сампдория следващата неделя от 21:45ч. в Торино в първи мач за новия сезон в Серия А.

Ювентус: Шчесни (Буфон 46 мин.), Данило (Ругани 62 мин.), Бонучи (Демирал 46 мин.), Киелини (Пелегрини 46 мин.), Куадрадо (Портанова 62 мин.), Маккени (Артур 46 мин.), Рабио (Бентанкур 46 мин.), Алекс Сандро (Де Шилио 62 мин.), Рамзи (Кавилия 62 мин.), Кулушевски (Пяца 46 мин.), Роналдо (Дъглас Коща 46 мин.)