Пирло сподели част от идеите си за атакуващата формация на Юве

Андреа Пирло записа първа победа като треньор в Шампионската лига. Ювентус спечели двубоя с Динамо Киев с 2:0, а след мача треньора сподели част от тактическите си идеи.

Беше важно да покажем по-стабилно представяне от това срещу Кротоне. Имахме възможност да пробваме различни неща на тренировката в понеделник като тази вечер бяхме по-организирани. Можеше да се възползваме по-добре от някои възможности през първото полувреме, но след като поведохме контролирахме много добре мача.

Пирло изненада с подредбата на защитната линия, в която Киелини започна в средата, Данило от ляво, а Бонучи от дясно.

Това беше продиктувано от ротация, която искахме да направим в дясната част на терена. Кулушевски да се впуска навътре в терена, което да позволява на Куадрадо да атакува по фланга. По този начин те поставиха под напрежение Бонучи, когато се опитваше да тръгне напред, така че Джорджо започна в средата.

Контузията му промени нещата, но Демирал се представи добре. Киелини имаше мускулен проблем след мачовете на националния отбор и затова получи почивка срещу Кротоне. Ще преценим тепърва състоянието му.

Киеза и Куадрадо отново играха по фланговете, но както винаги при Пирло тактическите схеми са в постоянно преливане.

Това, което исках, беше да имаме много футболисти в атака. Киеза може да играе и на двата фланга, а Кулушевски и Рамзи могат да изпълняват ролята на трекуартиста. Да не забравяме, че Кристиано Роналдо е все още извън игра, а Дибала не е в добра форма. Това означава, че атакуващата структура може да се промени, но играчите са си на правилните позиции.

Киеза има качествата да изпълнява задачите, които искаме от него. Той не е предвиден за пети халф, а за краен нападател, докато в защита той става четвърти полузащитник.

След изразеното недоволство, че не игра в мача с Кротоне, Пауло Дибала влезе като резерва, но определено си пролича, че му липсва игрова практика.

Вижда се, че не е на 100%. Той има нужда от игрова практива, за да може постепенно да се върне във форма.