Пирло: „Трябва по-добре да разчитаме ключовите моменти в даден мач“

Ювентус се препъна за пореден път този сезон срещу непретенциозен противник. При отсъствието на Кристиано Роналдо „бианконерите“ стигнаха само до равенство 1:1 при гостуването си на Беневенто. Старши треньорът на Юве Андреа Пирло заяви след края на мача, че играчите трябва по-добре да разчитат ключовите моменти в даден двубой.

Контролирахме мача през първото полувреме. Имахме възможности да убием интригата, но все още не сме разбрали как да разчетем по най-добрия начин различни моменти от мача.

Спечелихме изпълнение на ъглов удар като го изпълнихме прибързано малко преди почивката. За сметка на това трябваше да задържим контрол над ситуацията и да запазим владението на топката до края на полувремето. Това не е първия случай, в който допускаме попадение точно преди почивката.

Към края на мача почнахме да играем хаотично и изгубихме самообладание. Не успяхме да реализираме положенията си.

Роналдо получи почивка като дори не пътува до Беневенто. Естествено това решение беше поставено под съмнение от журналистите.

Той имаше лек проблем в средата на седмицата като независимо от това искаше да изиграе мача в Шампионската лига. След мачовете за националния отбор беше нормално да има нужда от малко почивка. Роналдо е добавена стойност към отбора, но ние трябва да се опитваме да показваме играта си дори в негово отсъствие.

Това беше пореден мач този сезон срещу по-непретенциозен противник, който предимно се защитава, в който Ювентус губи точки.

Работим върху това как да разиграваме по-добре и да изграждаме атаките си. Имаме едно атакуващо крило и едно, което се включва от дълбочина. Понякога това сработва, в други ситуации не.

Когато двубоите станат хаотични и объркани, ние трябва да играем добър футбол изчистен от неточности и да вземем контрол над мача. В противен случай изпитваме трудности, както се случи днес и срещу Кротоне.

Трябва да разпознаваме правилно ключовите моменти от мача – кога да убием интригата в него и кога да контролираме темпото.

Пирло бе попитан и защо Кулушевски сякаш изпадна от избраниците му за титуляри и предимно остава резерва.

Той е млад футболист, няма как да играе във всеки мач. Да не забравяме, че има разлика между това да играеш в Парма и Ювентус. Говорим за съвсем различно ниво на отговорност, която носиш. Привлякохме го, защото знаем на какво е способен. Не е на достатъчно добро ниво в последните мачове, но това е част от процеса на развитие на всеки играч.